+38(044) 228-53-20
+38(063) 650-63-18
+38(098) 369-19-10
Андріївську церкву на столичному Подолі у три етапи реставрують із 2009-го.
До робіт із реставрації долучилась також і наша компанія «ФРАМ», а саме - для виконання робіт щодо виготовлення та встановлення дверей центрального входу до Андріївської церкви та іще ряду вхідних дверей до інших приміщень церкви.
![]() |
|
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
І ось, нарешті, у грудні 2020 року роботи у пам’ятці планують завершити і всі зможуть відвідати цю пам’ятку архітектури.
Комплексна реставрація Андріївської церкви розпочалась ще у 2009 році. Попередньо дослідивши стан будівлі, фахівці розділили відновлення споруди на умовних три етапи.
Спочатку взялись укріплювати пагорб і стилобат, на яких вже третє століття стоїть церква і які постійно потерпали від ґрунтових вод. Ці роботи тривали шість років. Під час другого етапу - впродовж 2015-2017 рр. - відновлювали екстер’єр церкви. Тоді ж вперше в історії храму відреставрувати чавунні сходи середини XIX століття і відкрили для відвідувачів оглядовий майданчик.
Починаючи із 2016-го, кращі реставратори Києва повертають первинний вигляд інтер’єрам церкви. Зараз внутрішні роботи вже на завершальному етапі.
Вже з середини грудня – церква буде відкрита для відвідувачів. Раніше планували офіційне відкриття на свято «Андрія», 13 грудня. Але цього року свято випадає на вихідні і через карантин напевно відкриття буде перенесено на другий день.
Після відкриття церква працювати як музей, а по великих святах тут правитиме богослужіння Вселенський патріархат, якому два роки тому передали церкву у користування.
Історична довідка:
Андріївська церква — пам'ятка архітектури та монументального живопису XVIII ст. світового значення у Києві. На замовлення тодішньої імператриці Єлизавети церква споруджувалась впродовж 1747-1762 рр. за проектом видатного архітектора Франческо Бартоломео Растреллі, який жодного разу не був у Києві. Будівельними роботами на місці керував архітектор Іван Мічурін. Споруда церкви спирається на двоповерховий будинок-стилобат, який став вимушеним архітектурним рішенням через перенасичений водами пагорб.
Андріївська церква була діючим храмом до 1961 року (з перервами), допоки радянська влада не припинила богослужіння. У 1935 році церква на правах філії увійшла до складу історико-культурного заповідника «Всеукраїнське музейне містечко».
У липні 1962 року храм передали на баланс Держбуду УРСР, а в січні 1968-го — заповіднику «Софійський музей». У 70-80-х рр. провели реставрацію церкви на основі копій авторських креслень Растреллі. Нині церкву планують включити до списку спадщини ЮНЕСКО.